Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies w celach zapamiętania funkcji jak logowanie, stan koszyka czy anonimowej analityki . Jeśli nie zgadzasz się na ich użycie opuść stronę.

zamknij
GW Instek GPT-9904 Tester bezpieczeństwa elektrycznego
28 414,23 zł Brutto

23101 zł Netto

Brak w magazynie. Dostępny na zamówienie.

GW Instek GPT-9904 to tester bezpieczeństwa o maksymalnej mocy znamionowej do 500VA. Główną zaletą konstrukcji testerów bezpieczeństwa serii GPT-9900 jest wysokowydajny wzmacniacz PWM, zaprojektowany do zapobiegania wpływu jakichkolwiek wahań napięcia sieci AC na pomiary. Każdy model serii GPT umożliwia przeprowadzanie testów zgodnie z normami: IEC, EN, UL, CSA, GB, JIS lub innymi krajowymi normami bezpieczeństwa. Seria GPT-9900 oferuje unikalną funkcję przemiatania (wykresu), pozwalającą na wyświetlenie dokładnych wyników testów punkt po punkcie na wykresie w całym zakresie jego trwania.

Model GPT-9904 pozwala na pomiary wytrzymałości izolacji AC/DC, rezystancji izolacji oraz ciągłości przewodu ochronnego.

Ilość

  Bezpieczne zamówienia

Zapoznaj się z naszym regulaminem sprzedaży.

  Dostawa w 2-3 dni robocze!

Dla produktów dostępnych na magazynie Mersewis.

  Bezpieczny i pewny zwrot towaru

W ciągu 14 dni od zakupu lub wymiana na inny.

Cechy i funkcje

 • Maksymalna znamionowa moc testu AC - 500VA
 • Wyświetlacz LCD, 240x64
 • Tryb automatyczny i ręczny (Auto/Manual)
 • Szybki wybór funkcji za pomocą przycisków funkcyjnych
 • Wskaźniki statusu testu/ostrzeżenia
 • Funkcja bezpiecznej blokady pomiarów (klucz blokujący)
 • Rozpoczęcie pomiaru po przejściu funkcji sinus przez zero
 • Funkcja kontroli czasu narastania
 • Pomiar prądu (True RMS)
 • Wysoka rozdzielczość: 1 μA dla pomiaru prądu, 2V dla nastawu napięcia
 • 100 bloków pamięci do zapisu ustawień testów/kroków pomiarowych
 • Oddzielny zapis nazwy każdego kroku pomiarowego
 • Wejście zdalnej kontroli na panelu przednim, do sterowania START/STOP
 • Interfejsy: RS-232C, USB (device), sygnał we/wy (Signal I/O)

Zastosowania

 • Testowanie bezpieczeństwa produktów elektrycznych
 • Kontrola jakości wyrobów
 • Wstępna analiza zgodności z normami bezpieczeństwa w sektorze badawczo-rozwojowym (R&D)

Seria GPT-9900 posiada prosty, przejrzysty przedni panel, wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości oraz kolorowe wskaźniki LED pozwalające na łatwe i szybkie sprawdzenie wyników pomiaru oraz ocenę stanu urządzenia (pod napięciem/brak napięcia). Model GPT-9904 umożliwia pomiar wytrzymałość izolacji AC (5kV AC), wytrzymałość izolacji DC (6kV DC), rezystancji izolacji (50-1000V DC) oraz ciągłości przewodu ochronnego (max. 32A). Wszystkie funkcje pomiarowe są wykonywane z wysoko stabilnym napięciem i prądem wyjściowym oraz dużą rozdzielczością. Dodatkowo tester umożliwia zmianę parametrów czasu trwania testu, czasu narastania napięcia, a dolny i górny limit prądu wyzwalania/rezystancji jest w pełni regulowany.

Inne ważne funkcjonalności testera GPT-9904 to między innymi:

 • Automatyczne wyłączanie napięcia wyjściowego (w czasie do 150μs) przy wykryciu nieprawidłowego napięcia wyjściowego lub przekroczenia wybranych limitów prądowych podczas testu, w celu ochrony użytkownika przed niebezpiecznym napięciem/prądem
 • Automatyczne rozładowanie testowanego urządzenia po wykonanym pomiarze
 • Wykrywanie otwartego obwodu przy pomiarze ciągłości przewodu ochronnego
 • 100 bloków pamięci ustawień do zapisu oraz odczytu wyników testów w trybie pojedynczym i sekwencyjnym
 • Terminal zdalnej kontroli wyjścia (ON/OFF) na przednim panelu oraz sygnał we/wy (Signal I/O) na tylnym panelu umożliwiający zdalną kontrolę startu i stopu urządzenia

Funkcja przemiatania

Funkcja przemiatania (Sweep Function) wyświetla na wykresie wynik pomiaru testowanego urządzenia względem czasu. Wynik jest zapisywany punkt po punkcie zgodnie z ustawionymi parametrami napięcia lub prądu oraz czasu trwania testu (czas narastania+czas testu) w celu sprawdzenia odpowiedzi testowanego urządzenia. Na wykresie użytkownik może za pomocą ruchomego wskaźnika dokładnie sprawdzić wartość wybranego punktu względem czasu lub napięcia/prądu. Pozwala to użytkownikowi łatwo sprawdzić zmiany parametrów pomiarowych (prąd lub rezystancja) w całym zakresie testu, a nie jedynie otrzymanie ostatecznej wartości po zakończeniu testu.

Wysoka wydajność i stabilność wyjścia

W przeciwieństwie do tradycyjnych testerów bezpieczeństwa które wykorzystują transformator oraz wzmacniacz klasy AB do generowania napięcia testowego, seria GPT-9900 posiada wysoko efektywny układ wzmacniacza PWM, generujący moc wyjściową z efektywnością do 98%. Pozwala to znacząco zmniejszyć straty mocy i tym samym redukować temperaturę testera. Mniejsza temperatura urządzenia znacząco wydłuża czas pracy i zwiększa jego niezawodność.

Wysoka dokładność oraz rozdzielczość

Tester GPT-9904 oferuje test wytrzymałości izolacji AC/DC z możliwością regulowania napięcia z krokiem 2V, pomiar prądu z rozdzielczością 1 μA i dokładnością ±(1.5% + 30μA). Test rezystancji izolacji można wykonać w zakresie od 50V do 1000V z krokiem 50V i dokładnością ±(10% wartości odczytu + 1 cyfra) w zakresach do 2000MΩ/9.999GΩ lub dokładnością ±(15% odczytu + 1 cyfra) dla pełnego zakresu 50.00GΩ. Test ciągłości przewodu ochronnego można przeprowadzić napięciem 6Vac (obwód otwarty) oraz prądem w zakresie 3A~32 Aac. Dodatkowo tester posiada funkcję wykrywania otwartego obwodu (przez terminale Source H, Source L oraz Sense L), co pozwala na sprawdzenie przed przystąpieniem do testów czy urządzenia jest poprawnie podłączone.

Zabezpieczenia ochronne w czasie pomiaru

Podczas włączania testeraGPT-9904 automatycznie włącza się funkcja ochrony użytkownika, która pracuje przez cały czas trwania testów. Tester podczas włączania pierwszej funkcji testowej przechodzi procedurę samo sprawdzania, zapewniając że wszystkie funkcje testowe są wykonywane w poprawny sposób.

Druga funkcja ochronna jest włączana podczas naciśnięcia przycisku “START” (włączenie wyjścia). Tester wysyła napięcie sprawdzające (~50V) przez okres 100ms, sprawdzając, czy testowane urządzenie nie posiada jakiegokolwiek zwarcia. Funkcja pozwala na uniknięcie wytworzenia wysokiego napięcia lub prądu na urządzeniu testowym w trakcie testu. Do tego przyrząd posiada funkcję rozpoczęcia pomiaru po przejściu sygnału sinusowego przez zero, gwarantując, że pomiary oraz kształt fali wyjściowej zawsze zaczną się przez przejście napięcia przez wartość 0. Dodatkowo regulowany czas narastania napięcia (w zakresie: 0.1s~999.9s) pozwala na powolne narastanie wartości napięcia do ustalonej wartości testowej, redukując ryzyko uszkodzenia testowanego urządzenia. Po osiągnięciu wartości napięcia testowej tester nadal monitoruje napięcie i w przypadku wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości natychmiast wyłącza moc wyjściową.

Bezpieczna blokada pomiarów

Funkcja bezpiecznej blokady pomiarów zapewnia sprzętową ochronę przed napięciem wyjściowym. Kiedy funkcja ta jest włączona, tester będzie generował napięcie tylko po włożeniu odpowiedniego klucza do wejścia portu sygnału we/wy (Signal I/O) znajdującego się na tylnym panelu. Kiedy użytkownik nie zamierza przeprowadzać pomiarów, usunięcie klucza zabezpieczającego zapobiega przypadkowemu generowaniu napięcia wyjściowego. Oprócz tego, jeżeli system wykryje nieoczekiwany obiekt w systemie, sygnał wyjściowy jest natychmiast wyłączany.

Test w trybie automatycznym oraz manualnym

Seria GPT-9900 posiada wewnętrzną pamięć, pozwalającą na zapis do 100 parametrów pomiarowych, każdy z unikalną nazwą (do 12 znaków).Każdy zapisany test pomiarowy może zostać wykorzystany przy pomiarze w trybie manualnym lub automatycznym (sekwencyjnym). Oprócz przycisku START/STOP do kontroli testera znajdującym się na panelu przednim. Tester posiada również wejście sygnału we/wy na panelu przednim do zdalnej kontroli oraz port sygnału we/wy (Signal I/O) na panelu tylnym w celu podłączenia do interfejsu PLC i sterowania siłownikiem. Tester standardowo posiada interfejsy RS-232C i USB.

Modele

Model Wytrzymałość izolacji AC Wytrzymałość izolacji DC Rezystancja izolacji Ciągłość przewodu ochronnego
GPT-9904 ✓*
GPT-9903A ✓*
GPT-9902A ✓*
GPT-9901A ✓*

* Prąd zwarciowy >200mA

Wyposażenie

 • Instrukcja obsługi
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Przewód zasilający
 • Klucz blokujący
 • Wtyczka terminalu zdalnego
 • Przewód pomiarowy (GTL-115)
 • Deklaracja sprawdzenia

Dane techniczne

Wytrzymałość izolacji AC

Napięcie wyjściowe 0.050kV~ 5.000kV ac
Rozdzielczość napięcia wyjściowego 2V/krok
Dokładność napięcia wyjściowego ± (1% w.w. +5V) [brak obciążenia]
Maksymalne obciążenie znamionowe 500 VA (5kV/100mA)
Maksymalny prąd znamionowy 100mA (0.5kV < V ≦ 5kV) 10mA (0.05kV ≦ V≦ 0.5kV)
Kształt fali wyjściowej Sinusoida
Częstotliwość napięcia wyjściowego 50 Hz / 60 Hz (wybieralna)
Regulacja napięcia ± (1% odczytu + 5V) [pełne obciążenie → brak obciążenia]
Dokładność woltomierza ± (1% odczytu + 5V)
Zakres pomiarowy prądu 0.001mA~100.0mA
Rozdzielczość prądu pomiarowego 0.001mA / 0.01mA / 0.1mA
Dokładność pomiaru prądu AC
 • ±(1.5% odczytu +30 cyfry) gdy wartość HISET < 1.11mA
 • ±(1.5% odczytu +3 cyfry) gdy wartość HISET ≧ 1.11mA
Napięcie przebicia (flashover detection) TAK
Czas narastania (Ramp-up time) 0.1~999.9s
Licznik czasu (Czas testu)* Wyłączony, 0.5s~999.9s
Funkcja przemiatania/wykresu* TAK
Uziemienie Włącz/Wyłącz

Wytrzymałość izolacji DC

Napięcie wyjściowe 0.050kV~ 6.000kV dc
Rozdzielczość napięcia wyjściowego 2V/krok
Dokładność napięcia wyjściowego ± (1% w.w. +5V) [brak obciążenia]
Maksymalny prąd znamionowy
 • 20mA (0.5kV < V ≦ 6kV)
 • 2mA (0.05kV ≦ V≦ 0.5kV)
Maksymalne obciążenie znamionowe 100W (5kV/20mA)
Regulacja napięcia ± (1% odczytu + 5V) [pełne obciążenie → brak obciążenia]
Dokładność woltomierza ± (1% odczytu + 5V)
Zakres pomiarowy prądu 0.001mA~020.0mA
Rozdzielczość prądu pomiarowego 0.001mA / 0.01mA / 0.1mA
Dokładność pomiaru prądu DC
 • ±(1.5% odczytu + 30 cyfry) gdy wartość HISET < 1.11mA
 • ±(1.5% odczytu + 3 cyfry) gdy wartość HISET ≧ 1.11mA
Komparator Tak
Napięcie przebicia (flashover detection) Tak
Czas narastania (Ramp-up time) 0.1~999.9s
Licznik czasu (Czas testu) Wyłączony, 0.5s~999.9s
Funkcja przemiatania/wykresu Tak
Uziemienie Włącz/Wyłącz

Rezystancja izolacji

Napięcie wyjściowe 50V~1000V dc
Rozdzielczość napięcia wyjściowego 50V/krok
Dokładność napięcia wyjściowego ± (1% w.w. +5V) [brak obciążenia]
Zakres pomiarowy rezystancji 0.001 GΩ~ 50.00 GΩ
Napięcie testowe Zakres pomiarowy Dokładność
50V≦V≦450V
 • 0.001~ 0.050 GΩ
 • 0.051~ 2.000 GΩ
 • ±(5% odczytu +1 cyfra)
 • ±(10% odczytu +1 cyfra)
500V≦V≦1000V
 • 0.001~ 0.500 GΩ
 • 0.501~ 9.999 GΩ
 • 10.00~ 50.00 GΩ
 • ±(5% odczytu +1 cyfra)
 • ±(10% odczytu +1 cyfra)
 • ±(20% odczytu +1 cyfra)
Komparator Tak
Impedancja wyjściowa 600 kΩ
Czas narastania (Ramp-up time) 0.1~999.9s
Licznik czasu (Czas testu) 1s~999.9s
Funkcja przemiatania/wykresu* Tak
Uziemienie Wyłączone (Stała)

*Funkcja przemiatania/wykresu (Sweep) oraz funkcja wyłączenia licznika czasu mogą być wykonywane tylko w trybie MANU

Ciągłość przewodu ochronnego

Prąd wyjściowy 3.00A~32.00A ac
Rozdzielczość prądu wyjściowego 0.01A
Dokładność prądu wyjściowego
 • 3A≦I≦8A : ± (1% w.w. +0.2A)
 • 8A<I≦32A : ± (1% w.w. +0.05A)
Napięcie testowe 6Vac max. (obwód otwarty)
Częstotliwość napięcia wyjściowego 50 Hz / 60 Hz (wybieralna)
Zakres pomiarowy rezystancji 10mΩ~650.0mΩ
Rozdzielczość rezystancji pomiarowej 0.1mΩ
Dokładność rezystancji pomiarowej ± (1% odczytu +2mΩ)
Komparator Tak
Licznik czasu (Czas testu) 0.5s~999.9s
Funkcja przemiatania/wykresu Tak
Uziemienie Wyłączone (Stała)
Metoda testu 4 zaciskowa/przewodowa

Pamięć

Pamięć pojedynczego kroku Tryb MANU: 100 slotów
Pamięć testu automatycznego Tryb AUTO: 100 slotów, 16 kroków na test Auto


Interfejs

 • Wyjście panelu tylnego
 • RS232
 • USB (Device)
 • Terminal zdalny (panel przedni)
 • Linia sygnału we/wy (SIGNAL I/O)

Dane ogólne

Wyświetlacz Podświetlana matryca LCD punktowa, 240x64
Zasilanie AC100V/120V/220V/230V ±10%, 50/60Hz
Pobór energii 1000VA max.
Wymiary i masa 330 x 148 x 587 mm (szer. x wys. x gł.)
Masa Około 27kg

Notka:
Specyfikacja danych technicznych GPT-9904 dotyczy urządzenia włączonego przez przynajmniej 30 min w temperaturze +20~+30°C.

GWIN/GPT9904

Specyficzne kody

Nowy

Pliki do pobrania

Karta kat. GW Instek GPT-9900

Pliki do pobrania (1.53MB)

Dodać recenzję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są zaznaczone*

Zobacz także

Mierniki bezpieczeństwa sprzętu i PAT
GW Instek GPT-9901A Tester bezpieczeństwa elektrycznego
13 431,60 zł
Mierniki bezpieczeństwa sprzętu i PAT
GW Instek GPT-9902A Tester bezpieczeństwa elektrycznego
15 430,35 zł
Mierniki bezpieczeństwa sprzętu i PAT
GW Instek GPT-9903A Tester bezpieczeństwa elektrycznego
18 997,35 zł

Produkty z tej samej kategorii

Szybka dostawa

Realizacja zamówień w 2-3 dni robocze (produktów dostępnych w magazynie)

Atrakcyjne ceny

Nasi klienci mogą liczyć na korzystną ofertę

Bezpieczny zwrot towaru

W ciągu 14 dni od zakupu lub wymiana na inny.